Ponad 18 lat doświadczenia na rynku OZE

Neo Energy Group (NEG) jest deweloperem 
i operatorem odnawialnych źródeł energii, częścią holdingu Neo Investments aktywnym na rynku OZE od 2004 roku.

Kluczową działalnością Spółki NEG jest rozwój, budowa i sprzedaż projektów OZE. Wliczają się w to instalacje fotowoltaiczne, wiatrowe i biogazowe. Jesteśmy liderem rozwoju projektów związanych z magazynowaniem energii, zarówno w technologii litowo-jonowej, jak i elektrowni szczytowo-pompowych.  

NEG sprzedaje projekty na różnym etapie zaawansowania. Spółka posiada kompetencje umożliwiające kompleksowe usługi projektowania i budowy instalacji OZE i magazynów energii dla firm.

Przed rozpoczęciem projektu, przedstawiamy Klientowi dokładną analizę techniczno-ekonomiczną i oceniamy jego wykonalność pod względem prawnym, technicznym i ekonomicznym. NEG bierze odpowiedzialność zarówno za projektowanie i pozyskiwanie odpowiednich pozwoleń, jak i za cały proces budowy.  

NEG jest również operatorem odnawialnych źródeł energii i sprzedaje wyprodukowaną energię do sieci. Jest największym operatorem instalacji produkujących energię elektryczną z biogazu składowiskowego. Aktywnie rozbudowuje też swój portfel instalacji fotowolotaicznych. Obecnie, na zlecenie naszych Klientów zewnętrznych, spółka rozwija i buduje ponad 50 MW instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii. Jako inżynier kontraktu odpowiadamy za budowę projektów, których łączna wartość przekracza 2 mld zł. dwa miliardy złotych. Zaufali nam między innymi: PGNiG (Orlen), Tauron, Mlekoma, Polmlek, Grupa Polsat (ZE PAK), Real Management.

Obecnie, na zlecenie naszych Klientów zewnętrznych, spółka rozwija i buduje ponad 50 MW instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii. Jako inżynier kontraktu odpowiadamy za budowę projektów, których łączna wartość przekracza 2 mld zł. Zaufali nam między innymi: PGNiG (Orlen), Tauron, Mlekoma, Polmlek, Grupa Polsat (ZE PAK), Real Management.

W 2004 roku Neo Investments stworzyło platformę inwestycyjną Eco Wind Construction, jednego z największych Polskich deweloperów projektów wiatrowych. W 2013 roku firma Eco Wind, wraz z projektami o łącznej mocy znamionowej przekraczającej jeden gigawat, został sprzedany do CEZ, Czeskiego Państwowego podmiotu. Neo Investments natomiast skoncentrował się na rozwoju biogazowni składowiskowych, poprzez Neo Energy. W 2015 Neo Energy stało się największym operatorem Biogazowni w Polsce. W 2018 roku Neo Energy zmieniło nazwę na Neo Bio Energy, a działalność deweloperska została wydzielona do Neo Energy Group.

Aktualnie jesteśmy największym operatorem biogazowni składowiskowych w Polsce i produkujemy łącznie ponad 100 gigawatogodzin zielonej energii rocznie. Żeby wyprodukować tyle energii w konwencjonalnych elektrowniach potrzebne byłoby ok. 40 – 60 ton węgla brunatnego.

Dzięki naszym instalacjom biogazowym, co roku jest spalane ok. 20.000 ton metanu, który w innym przypadku wydostałby się do atmosfery i stanowiłby odpowiednik 0,5 miliona ton metrycznych dwutlenku węgla – ilość CO2, którą średnio produkuje 150 – 200 tysięcy samochodów rocznie!