Kontakt

Polski deweloper
projektów OZE

z jednym z największych portfeli instalacji wiatrowych i fotowoltaicznych w Polsce - z farmami wiatrowymi o mocy 900MW z czego 450MW jest w fazie RtB oraz dodatkowe 800MW dużych projektów fotowoltaicznych w fazie rozwoju.

Ponad 15 lat doświadczeniaTWÓJ PROFESJONALNY PARTNER

Grupa Neo Energy została założona przez Neo Investments jako platforma inwestycyjna skupiająca się na rozwoju projektów i spółek z zakresu OZE.

Nasz zespół działa w branży od ponad piętnastu lat i z powodzeniem rozwija i sprzedaje liczne projekty wiatrowe, takie jak farmy wiatrowe Marszewie i Tolkowcu. Firma również utworzyła i sprzedała Eco Wind Construction, jednego z pierwszych pionierów rynku energii wiatrowej w Polsce, który został sprzedany Grupie ČEZ, w dwóch transzach, za 170 mln zł. Grupa jest również większościowym udziałowcem jednych z największych projektów fotowoltaicznych w Polsce, jak na przykład Przykona (318 MW) sprzedana w 2020 i 2021 roku.

Obecnie NEG rozwija jedne z największych projektów OZE w Polsce. W swoim portfolio posiada projekty wielkoskalowych farm fotowoltaicznych w Kazimierzu Biskupim (180 MW) Chotkowie (40 MW projekt po aukcyjny), Serbach (80 MW projekt po aukcyjny), oraz aktualnie sprzedaje 158 MW projektów po aukcyjnych oraz 88 MW projektów wiatrowych w stanie Ready to Build. Dodatkowo posiadamy w portfelu ponad 200 MW projektów PV z warunkami przyłączenia i projekty od podstaw o przewidywanej mocy 700 MW.

W portfolio Grupy znajduje się również Neo Bio Energy, największy producent zielonej energii z biogazu wysypiskowego w Polsce, posiadający 25 elektrowni o łącznej mocy zainstalowanej 17MW.

Nadchodzący kryzys klimatyczny zmusza nas do zmiany naszego dotychczasowego przemysłu energetycznego i przejścia na gospodarkę bezemisyjną. W Neo Energy Group rozwijamy się, będąc częścią większej zmiany na rzecz klimatu i opracowujemy przyszłe projekty fotowoltaiczne i wiatrowe o przewidywanej łącznej mocy 1000 MW.

Poznaj nasz zespół

Aktualne PortfolioNAD CZYM PRACUJEMY

Neo Energy Sp. z o. o.

Royal Wilanów A
ul. Franciszka Klimczaka 1M
02-797 Warszawa

tel. 22 395 61 01
info@neoenergy.pl