Farmy fotowoltaiczne

Projekty realizujemy w formule „pod klucz”, zajmując się całym procesem doboru optymalnego rozwiązania, developmentu, budową instalacji i jej przyłączeniem, pozyskaniem pozwoleń i koncesji.


Dla naszych instalacji gwarantujemy profesjonalną obsługę serwisową i monitoring ich pracy.

Firma, korzystając z zielonej energii, redukuje ślad węglowy i staje się wiarygodna w oczach odbiorców i partnerów.

Pełna obsługa

Obejmujemy swoim działaniem każdy z procesów budowy farmy fotowoltaicznej.

Pełen serwis oraz gwarancja

Oferujemy pełen serwis i gwarancję na nasze usługi.

Wysoka jakość materiałów

Nasze projekty fotowoltaiczne opierają się o najnowocześniejsze technologie.

Niezależność energetyczna

Uniezależniasz się od zmienności cen energii elektrycznej i przerw w dostawie prądu.

Szybki zwrot inwestycji oraz źródło dochodu

Szybki zwrot z inwestycji sprawia, że takie źródło energii staje się źródłem dochodów np. gminy, które zwiększa się z tytułu podatków płynących z elektrowni fotowoltaicznych.

Wiarygodność ekologiczna

Korzystając z zielonej energii firma redukuje ślad węglowy i staje się wiarygodnym partnerem w oczach odbiorców i partnerów.

Ukończone i obecnie rozwijane projekty fotowoltaiczne

Przykona
Operacyjny
200,0 MW
Przykona
Status:
Operacyjny
Opis:
Farma fotowoltaiczna, w skład której wchodzi niemal 380 tys. dwustronnych paneli fotowoltaicznych. Łączna moc inwestycji to 200 MW. Projekt powstał na zrekultywowanych gruntach po kopalni odkrywkowej. Jego realizacja rozpoczęła się w 2018 roku, a budowa trwała od 2022 do 2023 r. Neo Energy Group odpowiada za development inwestycji. W projekt zaangażowana była również firma EDPR.
Rezultaty:
Wielkopolskie
Lokalizacja
Planowany COD:
Chotków
Operacyjny
40,0 MW
Chotków
Status:
Operacyjny
Opis:
Inwestycja obejmuje budowę farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy 40 MW, która przyniosła gminie nowe źródła energii oraz dodatkowe dochody z podatków. Realizacja projektu rozpoczęła się w 2020 roku, a wybudowano go trzy lata później – w 2023 r. Neo Energy Group odpowiadała za dewelopment inwestycji oraz budowę rozdzielni sieciowej, do której podłączono tę instalację. Partnerem projektu była firma EDPR.
Rezultaty:
Lubuskie
Lokalizacja
Planowany COD:
Szybowice
Budowa
37,4 MW
Szybowice
Status:
Budowa
Opis:
W skład farmy wchodzi 17 turbin Vestas V 110, każda o mocy 2,2 MW, zainstalowanych na piastach o wysokości 125 metrów, co daje łączną moc 37,4 MW. Projekt rozpoczął się w 2024 roku i zakończy się w 2025 roku. W jego pierwszej fazie rozpocznie się budowa dróg dojazdowych do poszczególnych elektrowni wiatrowych, placów montażowych i fundamentów. Równolegle prowadzone będą też inne działania np. budowa głównego punktu odbioru, do którego liniami kablowymi średniego napięcia podłączone zostaną wszystkie wiatraki postawione na farmie Szybowice. Docelowo inwestycja będzie podpięta do GPZ Bodzanów, stanowiącego własność TAURON Dystrybucja, skąd energia wytworzona z wiatru zostanie wprowadzona do sieci. Dzięki inwestycji gmina Szybowice wzbogaciła się o nowe źródła energii oraz dodatkowe dochody z podatków. Neo Energy Group odpowiada za nadzór inwestorski. Partnerami projektu są ONDE oraz Energa Green Development z Grupy ORLEN.
Rezultaty:
Opolskie
Lokalizacja
Planowany COD:
Odolanów
Operacyjny
0,5 + 0,2 MW
Odolanów
Status:
Operacyjny
Opis:
Realizacja strategicznej instalacji hybrydowej przyłączonej do wewnętrznej sieci elektroenergetycznej zakładu produkcji gazu należącego do PKN Orlen Oddział PGNiG w Odolanowie. Gruntowa instalacja fotowoltaiczna składa się z 980 modułów, o łącznej mocy 490 kWp obsługiwanych przez 8 inwerterów o mocy 60 kW każdy. W przypadku magazynu energii zastosowano rozwiązanie niemieckiej firmy Tesvolt – partnera technologicznego polskiej firmy Neo Energy Storage. Zainstalowany w Odolanowie magazyn energii TESVOLT TPS Flex o mocy 180 kW i pojemności użytkowej ponad 400 kWh współpracuje z farmą fotowoltaiczną i siecią zakładową, do której jest przyłączony. Neo Energy Group odpowiadała za realizację projektu. Partnerem technologicznym jest TESVOLT AG.
Rezultaty:
Wielkopolskie
Lokalizacja
Planowany COD:
Kaliska
Operacyjny
1,0 MW
Kaliska
Status:
Operacyjny
Opis:
Rezultaty:
Pomorskie
Lokalizacja
Planowany COD:
zobacz wszystkie