Farmy wiatrowe

Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów w Polsce.

Bierzemy odpowiedzialność za pełen proces rozwoju projektu, od pozyskania gruntów, przez wybór i projektowanie optymalnego rozwiązania, aż po pozyskanie zgód administracyjnych, w tym warunków przyłączenia oraz nadzór nad budową.

Oferujemy także profesjonalną obsługę serwisową i monitoring pracy instalacji wiatrowych.

Korzyści płynące z budowy farmy wiatrowej
wraz z Neo Energy Group

Pełna obsługa

Obejmujemy swoim działaniem każdy z procesów budowy farmy fotowoltaicznej.

Pełen serwis oraz gwarancja

Oferujemy pełen serwis i gwarancję na nasze usługi.

Wysoka jakość materiałów

Nasze projekty fotowoltaiczne opierają się o najnowocześniejsze technologie.

Niezależność energetyczna

Uniezależniasz się od zmienności cen energii elektrycznej i przerw w dostawie prądu.

Szybki zwrot inwestycji oraz źródło dochodu

Szybki zwrot z inwestycji sprawia, że takie źródło energii staje się źródłem dochodów np. gminy, które zwiększa się z tytułu podatków płynących z elektrowni fotowoltaicznych.

Wiarygodność ekologiczna

Korzystając z zielonej energii firma redukuje ślad węglowy i staje się wiarygodnym partnerem w oczach odbiorców i partnerów.

Ukończone i obecnie rozwijane projekty z dziedziny energii wiatrowej.

Człuchów
Budowa
72,6 MW
Człuchów
Status:
Budowa
Opis:
Inwestycja obejmuje 33 elektrownie wiatrowe. Każda turbina, o mocy 2,2 MW, jest zainstalowana na piastach o wysokości 120 metrów. Budowa projektu rozpoczęła się w 2022 r. a jego realizacja zakończy w II kw. 2024 r. Dzięki tej inwestycji gmina Człuchów zyska nowe źródła energii oraz dodatkowe wpływy z podatków, a wybudowane w ramach projektu drogi asfaltowe pozostaną do dyspozycji lokalnej społeczności. Neo Energy Group odpowiada za development i nadzór inwestorski. Partnerami projektu są ZE PAK – Polska Czysta Energia (inwestor), firmy ONDE i Vestas oraz gmina i powiat Człuchów.
Rezultaty:
Pomorskie
Lokalizacja
Planowany COD:
Drzeżewo I-III
Dewelopment
88,0 MW
Drzeżewo I-III
Status:
Dewelopment
Opis:
Inwestycja obejmuje budowę farmy wiatrowej składającej się z 40 turbin Vestas V 110, każda o mocy 2,2 MW, co w połączeniu z projektem Drzeżewo IV daje łączną moc 138,6 MW. W 2019 r. NEG przejęła i ukończyła rozwój grupy projektów wiatrowych w Drzeżewie W 2023 r. projekt Drzeżewo I-III osiągnął status pełnej gotowości do budowy. Dzięki tej inwestycji gmina Drzeżewo odniesie szereg korzyści podatkowych i dzierżawnych, które zasilą budżet gminy oraz przyczynią się do jej rozwoju. Co w pozytywny sposób odczują też jej mieszkańcy. Neo Energy Group odpowiadała za dewelopment, a obecnie sprawuje nadzór inwestorski. Partnerami projektu są ONDE oraz ZE PAK – Polska Czysta Energia.
Rezultaty:
Pomorskie
Lokalizacja
Planowany COD:
Zobacz wszystkie